Де взяти гроші на проведення акції?      

–          Кліматичний рух – не централізована організація, тому і власного бюджету він не має. Ініціативні групи зазвичай самі шукають ресурси для втілення своїх ідей. Тут можна порадити декілька підходів: 1) робіть свою акцію не затратною. Більшість із перелічених ідей можна реалізувати із мінімумом грошей або взагалі без них. 2) Подумайте, які саме ресурси вам необхідні – фарби, транспорт, саджанці дерев. Чи можна отримати ці речі безкоштовно? Як правило, хтось із організаторів може надати в користування свій автомобіль. Веломагазин може проводити безкоштовний ремонт заради популяризації своїх послуг. Приміщення в університеті чи школі також нічого не коштує. 3) Залучайте кошти – шукайте спонсорів, благодійні організації, збирайте пожертви. Якщо ви не маєте досвіду роботи зі спонсорами та меценатами – звертайтесь до нас, ми будемо раді поділитись досвідом.

Що робити, якщо я не маю своєї екологічної організації? Я взагалі тут один такий ініціативний.

–          Для хорошої справи не обов’язково бути членом громадської організації. Подумайте про людей, котрі можуть розділяти ті ж цінності, що і ви. Поговоріть з друзями, одногрупниками, родичами, колегами. Сходіть на кафедру біології, в зоопарк, в магазин екологічних товарів, подзвоніть до екологічної громадської організації. Як правило, всі ці люди захочуть підтримати вас і запропонують свою допомогу. Зберіть неформальну команду. Вам не потрібен статут чи печатка. Просто придумайте акції і зареєструйте її тут www.moving-planet.org.

Я ніколи нічого не організовував.

–                Всі з цього коли-небудь починають. Нічого страшного чи надто складного в організації акцій немає. Оберіть чи вигадайте свій варіант «Рухай Планету» і розробіть план виконання, спираючись на методичку …

 

В моєму місті вже є акція. Що робити?

–          Це чудово і означає, що ваші співгромадяни активні і сміливі люди. Сконтактуйтесь з організаторами у вашому місті. Можливо, їм потрібна допомога в підготовці. А якщо почуваєтесь достатньо впевнено – проведіть ще одну, паралельну акцію.

Чи можна провести акцію не в обласному місті?

–          Так. Що більше акцій на карті України – то сильнішим стає кліматичний рух і відповідальнішими  – українці.

 

Навіщо реєструвати мою акцію і надсилати фото-звіти?

–                Коли ви зареєструєте свою акцію, вона стане видимою для всього світу. Ви зможете давати на цю сторінку посилання на Фейсбуці чи Вконтакті, пересилати її електронною поштою. Вам буде легше знайти однодумців, учасників, спонсорів. Вашу ідею може перейняти хтось в Індії чи Бразилії. З іншого боку, організатори 350.org бачитимуть, як розвивається рух в усіх куточках світу, і зможуть надавати підтримку там, де це буде найбільш потрібно. Перелік зареєстрованих акцій в Україні можна переглянути тут …. . Яскраві фотографії, відео-ролики та короткі репортажі з акції допоможуть вам розказати свою історію, поширити дух єдності і відповідальності за планету. Фотографії та відео з ваших акцій потрібно передати в глобальний оргкомітет негайно. Найкращі з них потраплять до міжнародних агенцій новин, таких як CNN та BBC. Ці матеріали ви також зможете передати місцевій пресі для опублікування, запостити на своєму ЖЖ.