Зупинимо викопні субсидії!

Чому ми віддаємо сотні мільярдів доларів промисловості, яка руйнує клімат?

Приєднуйтесь до глобального заклику, який вимагає від світових лідерів покінчити з субсидуванням всіх викопних видів палива на Саміті Землі в Ріо.

ПІДПИШІТЬ http://350.org/rio-RU

Дорогі друзі,

Всього через кілька тижнів світові лідери зустрінуться в Ріо на знаковому Саміті Землі, щоб поговорити про питання сталого розвитку – але настав час їм припинити розмови і почати діяти. І ми знаємо, з чого вони можуть почати.

В цьому році наші уряди в усьому світі вкладуть сотні мільярдів доларів у державні субсидії для вугільної, газової і нафтової промисловості. Замість цього, вони повинні припинити їх. Негайно.

Скасування субсидій на викопні джерела енергії може дійсно стати величезним кроком на шляху до подолання кліматичної кризи: скасування цих субсидій попередить викиди гігатонн вуглецю і допоможе зробити чисту енергію дешевше, ніж енергія з викопних джерел.

І ось що важливо: це вимога дійсно має сенс – настільки, що лідери великих країн вже погодилися підтримати її. У 2009 році Велика Двадцятка пообіцяла, що субсидії на викопне паливо будуть скасовані «в середньостроковій перспективі». Але політична сила корпорацій-забруднювачів лякає їх, і тому жодна з країн поки не виконала обіцянки.

Якщо ми хочемо реальних дій для припинення «викопних» субсидій, нам потрібно показати світовим лідерам народний натиск в переддень Саміту в Ріо – і цей натиск починається сьогодні з цього глобального заклику до дії: http://350.org/rio-RU

Чому ми фокусуємося на субсидіях? А пам’ятаєте ті фотографії, які ми зробили по всьому світу декілька тижнів назад, ті, на яких сотні тисяч людей провели акції в місцях, зруйнованих посухою, повенями, пожежами і таненням, спровокованих змінами клімату? Мільярди доларів субсидій для викопного палива, виданих вугільної, газової і нафтової промисловості, стимулюють ці кліматичні катастрофи. Настав час для нас і наших політичних лідерів з’єднати точки. Ці мільярди повинні бути витрачені на інвестиції в світ, якого ми хочемо – у відновлювану енергетику, в ефективність, в охорону здоров’я та освіту – а не надаватися забруднюючим корпораціям, які перегрівають нашу планету і ставлять під загрозу наше майбутнє.

Як ми можемо сприяти тому, щоб світові лідери виконали свої зобов’язання припинити субсидування викопної промисловості? За допомогою глобальної хвилі суспільної підтримки та громадянського тиску. Наші друзі з Avaaz, всесвітньої мережі соціального поліпшення, допомагають нам очолити цю боротьбу – і вже близько мільйона людей підписалися під петицією. У США сотні тисяч активістів виступають за критично важливий закон, який зменшить американські субсидії для викопних джерел на 113 мільярдів доларів за наступні 10 років. Але нам потрібні справді міжнародні зусилля в зв’язку з Самітом Землі в Ріо – що означає підтримку від вас і від ваших друзів.

Клікніть тут, щоб підписатися і поширити інформацію: http://350.org/rio-RU

Після того, як ви підпишете петицію, будь ласка, розкажіть про цю кампанію всім, хто піклується про майбутнє. Або, в даному випадку, всім, хто вважає, що гроші з їхніх податків не повинні пропадати даремно, підтримуючи найбагатшу індустрію на землі.

Ми доставимо підписи 18 червня, коли світові лідери прибудуть на Саміт Землі – насправді, у нас є великі плани щодо захоплюючих методів, які не дозволять проігнорувати наше повідомлення в Ріо. Але спочатку нам потрібно, щоб ви підтримали звернення, так що, будь ласка, підпишіться сьогодні.

Вперед!
Білл МакКіббен та команда 350.org

Більше інформації:
ООН рекомендує країнам скасувати субсидії на викопне паливо | Ecoportal | http://ecoportal.su/news.php?id=62164
Fossil fuel subsidies: a tour of the data | Environment | guardian.co.uk go.350.org/M2jtrR
Jim Hansen – Game Over for the Climate – NYTimes.com go.350.org/M2kHDB
A Congressional Push to End All Fossil Fuel Subsidies | The Nation go.350.org/M2kOyR
Phasing out fossil fuel subsidies ‘could provide half of global carbon target’ | Environment | guardian.co.uk go.350.org/M2kWyg
G20 agrees on phase-out of fossil fuel subsidies (2009) | Reuters go.350.org/JxDtzj