24 вересня ти зміниш хід історії. Зроби крок до зеленого майбутнього. За тобою піде вся Планета.

В один день ти та сотні тисяч людей по всьому світу об’єднають зусилля і почнуть рух до екологічно безпечного світу. На велосипедах, катамаранах, роликах і дельтапланах – геть від викопного палива і небезпечних змін клімату. Організуй акцію у своєму місті і приєднайся до «Рухай Планету» – найбільшої кампанії з подолання екологічної кризи.

Зміни клімату несуть загрозу для всіх нас. Із підвищенням температури Землі нас очікують неврожаї, паводки, посухи та поширення інфекційних хвороб. Жодна сфера соціального та економічного життя не залишиться поза впливом кліматичної катастрофи. Тому діяти необхідно вже зараз!

Яке рішення пропонуєш ти?

Довідка:   Що таке “Рухай планету”   План дій

Збери друзів, вигадай креативну форму і розкажи всьому світу про твій шлях до зеленого світу. Знаходь однодумців і реалізуй екологічні ідеї. Вимагай від влади активних дій для порятунку людства. Намалюй свою стрілку. Напиши на ній свою пропозицію. «Рухай Планету»!

clip_image002

Сьогодні люди усіх стилів життя – спортсмени, ченці, вчителі, бізнесмени – починають працювати разом. Ми об’єднуємось, щоб зменшити викиди парникових газів до атмосфери. Ми сподіваємось відвернути найгірші наслідки змін клімату. Ми також хочемо збудувати кращий, зеленіший і справедливі ший світ. Кожен з нас робить свій внесок у здійснення цієї мрії: саджає ліс або захищає парк від вирубки, популяризує вегетаріанство, сортує і здає в переробку домашні відходи, будує велопарковки чи навчає дітей дбайливому ставленню до природи. Цього ми вимагаємо і від політиків. Світу потрібна нова стратегія, направлена на збалансований і мирний розвиток. Ми також віримо, що разом мільйони людей по всьому світу створять настільки сильний соціальний рух, який дійсно змінить хід людської історії!

Міжнародний кліматичний рух 350.org запрошує тебе до участі у глобальній кампанії «Рухай Планету» (лінк на укр. джерело). Минулого року подібна кампанія об’єднала більше 7000 акцій у 180 країнах світу і стала наймасштабнішим політичним заходом у світі. Акції «Рухай Планету» (лінк на укр. джерело)відбудуться 24 вересня 2011 року у всіх куточках світу, від Нью-Йорка до Сіднея. В Україні кампанію підтримують люди в кожному обласному центрі, а також у багатьох містечках і селах. Акція в Києві – екологічний флеш-танок – вже потрапила в ТОП Європейських заходів до цього дня. Заходь на міжнародний сайт www.moving-planet.org, знайди акцію «Рухай Планету» у твоєму місті або зареєструй власну.

«Рухай Планету» складатиметься із тисяч подій, об’єднаних концепцією руху. Марафони, запливи, хороводи, паркур, повітряні змії, танці і флеш-моби – безліч видів яскравих дійств по всьому глобусу. Логотипом акцій є стрілка è, що символізує рух від бездумного споживання до збалансованого розвитку. Графіті, банери та боді-арт у вигляді стрілок ми використаємо, щоб написати свої вимоги до влади. «Більше велопарковок» або «Підтримка зеленого бізнесу» – ваші вимоги залежать від потреб вашого міста.

Приєднатись до акції може будь-хто, хто розділяє ці цінності, незалежно від віку, досвіду, професії. В один день, 24 вересня, ми рухатимемось, аби показати вихід з кліматичної кризи. Ми звернемось до керівників наших міст і держав і покажемо шлях до змін. Зміни завжди приходять з народу. Сьогодні зміни означають перехід до чесної економіки, котра враховує потреби людини і природи.

В рамках кампанії «Рухай Планету» в Україні ми вимагатимемо припинити зростання викидів парникових газів. Наша країна вже двічі отримала ганебну міжнародну анти-премію «Динозавр дня» за бездіяльність у подоланні змін клімату. Ми не мусимо терпіти цей сором. Ми вимагаємо зменшувати викиди і створювати чистішу Україну. Ми вимагаємо рішень, які покращать наше життя – нормальний громадський транспорт, безпечна промисловість, більше зелених зон у містах, чисте сільське господарство, теплі будинки. Ми також втілюватимемо наші практичні ідеї власноруч, саджаючи дерева або малюючи велодоріжки.

Годі зволікати – настав час руху. Українці створять кращу Україну!

24 вересня зроби плакат із своєю вимогою і приєднайся до однієї з яскравих акції в Україні. Тобі є що сказати. Знайди свою акцію на карті або створи нову. Сфотографуй свою акцію і вишли фото на [email protected] – поділись натхненням із мільйонами людей.

«Рухай Планету»!

Щоб дізнатись більше про акцію, знайти або зареєструвати свою подію – заходь на www.moving-planet.org. Для прикладу можна подивитись на опис акції в Києві www.moving-planet.org/kyiv.

Щоб бути в курсі всіх новин про кампанію – приєднуйся до українських груп «Рухай Планету» на Фейсбуці та ВКонтакте. В Твітері шукайте @moving_planet (глобальні новини) та #mp_ua (українські новини).

Якщо ти хочеш допомогти організаторській команді «Рухай Планету» своїми уміннями, ресурсами або навіть грошима – пиши нам tetianashevchuk @ gmail.com та j.mcluck @ gmail.

Читай також:

Глобальний сайт 350.org – www.350.org

Сайт 350.org в Україні, тут є приклад покрокового плану організації акцій та ще багато корисного українською – http://world.350.org/ukraine

Щоденні новини та цікавинки про зміни клімату українською – www.climateinfo.org.ua

Координатором події «Рухай Планету» в Україні є ЕкоКлуб «Зелена Хвиля» та Міжнародний кліматичний рух 350.org в Україні.

За допомогою у реєстрації, організації та проведенні акцій «Рухай Планету» звертайся до Тетяни Шевчук 097 795 15 90 tetianashevchuk @ gmail.com та Юлії Маклюк 097 144 03 12 j.mcluck @ gmail.com, координаторів 350.org в регіонах України. Ми допоможемо з ідеями, футболками, анонсуванням, пресою, дозволами на акцію і з усім, чим зможемо.