![Рухай Планету - Moving Planet Рухай Планету - Moving Planet](http://www.climateinfo.org.ua/sites/default/files/imagecache/250x250/first_image/291525_236503169724425_100000942312771_612083_3006572_o_0.jpg)
Важко повірити, що до головної кліматичної події цього року залишився 1 тиждень. Шалені ідеї, як зрушити з місця планету 24 вересня, вже повним ходом втілюються в життя в Києві, Донецьку, Севастополі, Ужгороді та в інших містах і містечках України. Хіба ж нецікаво повернутися трошки в минуле і подивитися, як і коли ці ідеї зароджувалися в головах активістів молодіжного кліматичного руху?
![Учасники тренінгу Кліматичне лідерство Учасники тренінгу Кліматичне лідерство](https://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293401_236511946390214_100000942312771_612175_7538115_n.jpg)
Історія ця почалася 7 серпня в одному з наймальовничіших місць Закарпаття– Національному природному парку «Ужанський», де молодіжний кліматичний рух 350.org зібрав активну молодь з різних куточків України, а також з Росії та Казахстану, що попри різні сфери діяльності, стиль життя та особистий досвід об’єдналися заради подолання кліматичної кризи.
![Учасники тренінгу Кліматичне лідерство Учасники тренінгу Кліматичне лідерство](https://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299979_236511603056915_100000942312771_612173_4181228_n.jpg)
Тиждень на берегах чарівної річки Стужиця був не просто насичений подіями. Він був ними переповнений! Тільки подумайте, лише за один тиждень, учасники табору встигли:
- отримати величезну кількість знань та навичок під час тренінгу з лідерства та побудови масових компаній під керівництвом чудових тренерів Олега Ізюменка, Юлії Маклюк, Алекса Фарроу та Інни Дацюк;
- пліч-о-пліч з волонтерами Бергвальд-проекту побудувати перепад та підпірну стінку на річці Стужиця, розчистити луку та викласти камінням креативні доріжки;
- побачити та прогулятися знаменитими на весь світ буковими пралісами;
- навчитися танцювати кліматичний танок, грати у фрізбі й мафію та безболісно об’їдати в лісі кущі ожини;
- засмагнути, скупатися в крижаній річковій річці і скуштувати смачні закарпатські страви у вегетаріанському та веганському варіантах;
- провести вечір поезії, співочий вечір та показ фільмів і навіть миттєво поставити театральну п’єсу;
- значно збільшити списки друзів в соціальних мережах та суттєво розширити їх географію J
А головне, що вдалося нашим учасникам, – це перетворити акцію «Рухай Планету» зі слів на папері в безліч ідей, детальних планів та готових проектів, які уже 24 вересня під час великих і маленьких акцій в рамках «Рухай Планету» сколихнуть Україну та наблизять нас до безпечнішого майбутнього без викопних видів палива…
Отже, Україну очікують:
Київ – найбільший в історії країни екологічний флеш-танок за підтримки головного хореографа шоу Майданс-2 Олександра Лещенка, а також «дикий» фейс-арт, моментальне фото і вікторини з призами від Всесвітнього фонду охорони природи. 10:00, Арка Дружби народів.
Полтава – побудова скульптури з пластикових пляшок, перегляд еко-мультиків, театралізований перформенс. 11:00, Театральна та Жовтнева площі.
Ужгород – Флешмоб "Рухомий бодіарт" для велосипедистів, ролерів, пішоходів, а ще похід до мерії та квест. 17:00, Театральна площа
Севастополь – вело-шоу та вело-флешмоб «350». 16:00, Приморський бульвар.
Донецьк – 23 вересня. Екологічний десант для прибирання берегів 1-го і 2-го міських ставків. А також театралізована естафета. 15:00, ставки.
Харків – веломарафон до фестивалю Гомільшанский екотоп. 9:45, м. Зміїв.
Суми – сплав на плоту з пластикових пляшок.
А що відбудеться у твоєму місті?
![Учасники тренінгу Кліматичне лідерство Учасники тренінгу Кліматичне лідерство](https://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/297477_236501759724566_100000942312771_612076_229000_n.jpg)
Щоб дізнатись більше про Рухай Планету та отримати практичні поради з організації акцій – заходь наhttp://world.350.org/ukraine/.
Фото Олени Ангелової.
Тетяна Шевчук, координатор акції «Рухай Планету» в регіонах України
097 795 15 90 tetianashevchuk @ gmail.com